DNI GNIEWKOWA 2026
W dniu 29 maja 2026 r., w ramach Dni Gniewkowa 2026, odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Kamińskim – podróżnikiem ekstremalnym, zdobywcą obu biegunów Ziemi oraz autorem wielu książek. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Gniewkowie. Po przywitaniu gości oraz uczestników podróżniczego spotkania, przez panią Kierownik Biblioteki Beatę Stępczyńską oraz Dyrektora MGOKSIR pana Mariusza Majewskiego, głos zabrała pani Burmistrz Gniewkowa Ilona Wodniak oraz Przewodniczący Rady Miasta Gniewkowo pan Przemysław Stefański, otwierając wydarzenie oraz obchody Dni Gniewkowa. Podczas spotkania pan Marek Kamiński opowiadał o swoich niezwykłych wyprawach, w najodleglejsze zakątki świata, przybliżając uczestnikom kulisy przygotowań do ekspedycji oraz wyzwania, z jakimi przyszło się jemu zmierzyć w ekstremalnych warunkach i pokonywaniu własnych ograniczeń. Nie zabrakło także inspirujących przemyśleń pana Marka na temat determinacji, odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań oraz konsekwentnego dążenia do wyznaczonych celów. Jego opowieści pokazały, jak wielką rolę odgrywa wytrwałość, pokonywanie słabości, lęku oraz wiara we własne możliwości. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o działalności edukacyjnej i społecznej podróżnika. Marek Kamiński opowiedział o realizowanych inicjatywach skierowanych do dzieci i młodzieży, których celem jest rozwijanie odporności psychicznej, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz kształtowanie kompetencji przydatnych zarówno w nauce, jak i w życiu codziennym. Spotkanie z panem Markiem Kamińskim, to nie tylko opowieść o podróżach, ale przede wszystkim lekcja życia, która, mamy nadzieję, pozostanie na długo w pamięci uczestników spotkania. Rozmowę z gościem poprowadził pan Jakub Kozłowski – dziennikarz portalu KI24.info oraz Meloradio Inowrocław.
Serdecznie dziękujemy panu Markowi Kamińskiemu za inspirujące spotkanie, pełne mocy, ciekawych opowieści i życiowych refleksji. Panu Jakubowi Kozłowskiemu za profesjonalnie i ciekawie poprowadzone spotkanie. Słowa podziękowania kierujemy także do wszystkich uczestników, którzy, tak licznie, przybyli na wydarzenie, tworząc jego wyjątkową atmosferę. Dziękujemy pani Bogusławie za przepyszne wypieki przygotowane i podarowane bibliotece na poczęstunek podczas spotkania autorskiego.
































































