„MŁODZI PRZYJACIELE KSIĄŻEK”

LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA PRZEDSZKOLAKÓW W FILII BIBLIOTECZNEJ W WIERZCHOSŁAWICACH

6 maja 2026 r. Filia Biblioteczna w Wierzchosławicach zamieniła się w miejsce pełne dziecięcej ciekawości, wyobraźni i twórczej energii. Odwiedziła nas grupa przedszkolaków z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wierzchosławicach wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Szupryczyńską. Na dobry początek porozmawialiśmy o tym, jak zostać czytelnikiem biblioteki i dlaczego warto dbać o książki – bo przecież każdy książkowy bohater zasługuje na szacunek. Potem dzieci przeniosły się w świat wyobraźni, słuchając inspirującej historii z książki „Z marzeniami mogę wszystko!”. Opowieść przypomniała nam wszystkim, że marzenia – nawet te najmniejsze – mają ogromną moc. Nie zabrakło też kreatywnej zabawy! W części praktycznej mali goście stworzyli własne, kolorowe zakładki do książek. Każda była inna, oryginalna i idealna dla przyszłego miłośnika czytania. Na zakończenie dzieci z ciekawością przeglądały barwne książeczki – zabawki – bo wiadomo, że w bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie!
Dziękujemy przedszkolakom i pani wychowawczyni za odwiedziny i wspólnie spędzony czas.
Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się pięknym początkiem czytelniczej przygody i że jeszcze nieraz spotkamy się między bibliotecznymi półkami. Do zobaczenia!